Proč je třeba pečovat i o suchou pleť?

zprávy

Více pozornosti věnujeme péči o mastnou pokožku než o její protějšek. Suchá pleť však způsobuje starší vzhled obličeje. Odlupuje se kůže, vznikají červené skvrny a objevují se hlubší vrásky. Kromě toho ji ohrožují také mikrotrhliny, do kterých vnikají nebezpečné bakterie. Jak si s tímto problémem poradit?

Obličej si žádá trochu něžnosti

V rámci péče o suchou pleť se máme vyhýbat přehnanému mechanickému čištění a používání agresivnějších kosmetických přípravků. Pokožka obličeje je citlivá a z tohoto důvodu bychom ji měli odličovat a čistit jemnými vatovými tampony, kterými přecházíme jemně po tvářích, čele a okolí očí. Tampony z tvrdších materiálů dokážou odstranit větší část křehké vrstvy kůže. Podobně je to is používáním kosmetiky. Suchá pleť potřebuje jemné, nepěnivé emulze, které jí poskytnou dostatečné množství vlhkosti. Pleťové mléko se aplikuje dvakrát až třikrát týdně. Pomocí vatového tamponu se krouživými pohyby jemně masíruje do pokožky.

V létě nás trápí spíše mastná pleť

Suché a chladné počasí však dokáže tento problém otočit do opačného extrému. Nepříznivé povětrnostní podmínky urychlují vysušování pokožky. V tomto případě si můžeme kromě pleťového mléka pomoci také hydratačními maskami, které je vhodné používat minimálně jednou za sedm dní. Výborným prostředkem k obnovení vlhkosti pokožky je aloe vera. Snižuje zarudnutí kůže a tlumí záněty. Hydratační masku používáme dle návodu. Pokud si ji připravíme sami, aplikujeme ji minimálně na patnáct minut, přičemž vynecháme citlivou oblast kolem očí.

Alkohol trápí i pleť

Lidé se suchou pokožkou by se měli vyhýbat používání kosmetiky s alkoholem. Ten se podepisuje pod rychlou ztrátu vlhkosti, dráždí a vysušuje pleť. Naopak přípravky na bázi alkoholu mají úspěch u těch, které trápí mastnější pleť. Suchou pleť potěší mastnější přípravky, které obsahují rostlinné tuky. V nich se kromě mastných kyselin nachází také velké množství vitamínu E, který chrání pokožku před oxidačním stresem a předčasným stárnutím. Zmiňovaný vitamín se označuje také jako elixír mládí as přibývajícími věky nás dokáže šikovně zbavit i vzniku nepříjemných pigmentových skvrn, které spát pokožku. Zvláštní pozornost je vhodné věnovat čištění a ošetřování očních víček. Tato část pokožky bývá často suchá. Má tenkou a křehkou vrstvu, která rychle začervená, svědí a vytvářejí se na ní šupiny. Na oční víčka a okolí očí je třeba používat jinou kosmetiku než na zbytek obličeje.

Jak se chránit při sprchování?

Suchá pokožka nás může trápit i na jiných částech těla. Odlupuje se na stehnech, rukou, zádech či rukou. Zabránit tomu může střídavé sprchování v chladné a teplé vodě. Přestože se může na první pohled zdát, že horké koupele pomáhají zvlhčovat pokožku, opak je pravdou. Horká voda spíše odstraňuje ochrannou vrstvu pokožky, což se může s odstupem času projevit tím, že kůže ztratí schopnost zadržovat vlhkost. Pokud si přece chceme dopřát horkou koupel, opláchněme se před ní vlažnou vodou a do vany přidejme pár kapek mandlového oleje. Ten vytvoří na pokožce jemný film, který zabrání rychlému úbytku vlhkosti z pokožky. Po koupání je třeba ihned použít tělové mléko, které doslova uzamkne vlhkost v pokožce a zabrání jejímu rychlému vysychání.

Trik při sprchování a mytí vlasů

Pokožku těla může negativně ovlivňovat také šampon na vlasy. Při sprchování je proto třeba nejprve umýt vlasy šamponem. Pěna z tohoto kosmetického přípravku stéká po tváři a celém těle a rychleji vysušuje pokožku na těchto částech těla. Po umytí vlasů šamponem se doporučuje, abychom ho jemně smyli z těla, a to neparfémovaným prostředkem. Chemické látky ze šamponu a sprchového gelu by při vzájemném působení mohly rychleji vysušovat pokožku.

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora