Tři věci, bez kterých nadměrné vypadávání vlasů nepřestane. Aplikovat byste je měli okamžitě

zprávy

Zimní období se mnohým ženám pojí s nadměrným vypadáváním vlasů, které umí být pořádně nepříjemné. I když nelze úplně odstranit, umíte jej omezit.

Proředění vlasů
Vypadávání vlasů je běžnou záležitostí, ale pokud máte husté vlasy, umí vás pořádně potrápit. Nejenže vám na hřebenu každým pročesáním zůstane hrstka vlasů, ale zároveň po sobě mnoho z nich zanecháváte všude, kam přijedete. Samozřejmostí je podlaha doma, která je dlouhými vlasy pokryta navzdory tomu, že pravidelně uklízíte a vysáváte.

Pokud tento problém přetrvává, nejdůležitějším krokem je nepochybně návštěva kadeřnického salonu. Pozor, do tohoto úkonu byste se v žádném případě neměli pouštět doma – nebo nebodaj svěřit do rukou kamarádky. Nejde totiž jen o podstřižení vlasů, ale zároveň jejich přeředění. V mnoha případech totiž za příčinu nadměrného vypadávání může hustota a potíž vlasů, což lze poměrně rychle vyřešit prostříháním. Takový “detox“ byste měli absolvovat alespoň jednou ročně.

Pozor na stravu
Pokud se ve svém období výrazně změnily váš jídelníček nebo vyzkoušely novou dietu, měli byste se mít na pozoru. Právě výkyvy ve stravování totiž mají velký vliv na naši korunu krásy, která potřebuje ke svému růstu také potřebné látky a vitamíny. Vaše strava by měla být v první řadě vyvážená a pravidelná. Hladovky či nepravidelné konzumování obědů se totiž rychle ukáží na vaší pokožce hlavy.

Když vám vaše vlasy způsobují problémy, doplňte si váš jídelníček o probiotika, ale také vitamín B12 či zinek. Už do dvou týdnů byste měli zpozorovat první změny.

Nezatěžujte je
Vypadávání vlasů může být pro mnohé z nás frustrující, a tak se jej snažíme podchytit ještě v začátcích. Chybou je však, že jsme schopni vyzkoušet xyz šamponů, vitamínových doplňků, ale i různých domácích tipů, které naší hřívě více uškodí, než pomohou. Správná péče o vlasy by neměla přesahovat šampon, kondicionér a čas od času masku. Umývat vlasy byste si také neměli každý den, nakolik je tím oslabujete. Vyhoďte ze své rutiny různá pěnová tužidla, laky, gely – a nechte si jen ochranu před tepelnou úpravou a suchý šampon.

Náš tip: Pokuste se vlasy nenamáhat a místo pevných culíků je noste volně sepnuté – například ve volnějším copu. Vyvarovat byste se měli táhnoucím gumičkám. Dnes je již na trhu mnoho variant těch saténových, které vašim vlasům neškodí.

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora