Psychologické stavy spojené s čakrami jsou zcela moderní

zprávy

Čakra múládhára je spojena s přežitím a bezpečím, ale tato čakra je také především spojena se silou vůle a sebeúctou atd. Každý zasvěcený jogín by měl ale vědět, že všechna spojení čaker s psychologickými stavy jsou ve skutečnosti jen moderní západní novinkou, která začala s Jungem.

V sanskrtských pramenech je rozhodně nenajdeme. Je známá pouze jedna výjimka, a tou je systém deseti čaker pro jogíny-muzikanty. 

V tomto systému ze 13. století však nenajdeme každou čakru spojenou s konkrétní emocí nebo psychickým stavem, ale spíše je každý okvětní lístek každé lotosové čakry spojen s odlišnou emocí nebo stavem. Je tak zřejmě, že neexistuje žádný vzor, který by pomohl definovat hranice čakry a označit čakru jako celek.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, jaký vliv má na zvířata a lidi úplněk nebo co to je vlastně magie a čím vším se zabývá astronomie.

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora