Kdy se vyplatí sáhnout po kotvičníku?

zprávy

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) je drobná rostlina, o které platí, že při vyslovení jejího jména začnou muži pomrkávat a ženy se rdít. Kotvičník se používá od nepaměti v tradiční čínské medicíně, ale i v ajurvédě a má všetranné účinky na lidský organismus.

Na co se využívá kotvičník?

Je široce používán ke zvýšení hladiny testosteronu, zlepšení zájmu o sex a podpoře libida. Může být také užitečný pro své účinky na mužskou plodnost, reprodukční zdraví žen, kardiovaskulární zdraví a zdravý imunitní systém. Kromě toho se ukázalo, že má také protizánětlivé vlastnosti a může pomáhat snižovat zánět kloubní tkáně. Kotvičník zemní je nejvhodnější použít pro ty, kteří chtějí zvýšit libido, aniž by se spoléhali na léky nebo uměle připravené doplňky stravy. Vzhledem k tomu, že tato bylina je pro většinu lidí obecně bezpečná a při správném užívání nepředstavuje žádné významné vedlejší účinky, lze ji považovat za dobrou přírodní alternativu pro zvýšení sexuální touhy. Pokud však trpíte nějakým zdravotním stavem nebo užíváte určité léky, určitě se o používání kotvičníku poraďte se svým lékařem.

Komu užívání kotvičníku nejvíce prospívá?

Kotvičník zemní je vhodný pro muže i ženy, kteří chtějí zvýšit hladinu testosteronu nebo zlepšit svou sexuální výkonnost. Prospěšný může být také pro ženy v menopauze díky své schopnosti napomáhat obnovení hormonální rovnováhy. Kromě toho mohou mít z užívání kotvičníku prospěch i ti, kteří mají nízkou hladinu energie, trpí špatnou koncentrací nebo problémy s pamětí. Předpokládá se také, že může pomoci snížit příznaky deprese a úzkosti.

S kotvičníkem za vyššími výkony

Sportovci mohou těžit z jeho schopnosti zvyšovat fyzickou výkonnost a urychlovat regeneraci po cvičení. Kromě toho, že si kotvičník můžete vypěstovat (jak vypěstovat kotvičník, zjistíte ZDE), snadno ho také koupíte. A právě ten koupený bývá často kvalitnější než doma pěstovaný. Jde totiž o kotvičník z jižních zemí, který vyrostl pod oblohou zalitou většinu roku sluncem. Kotvičník se může užívat jako doplněk stravy a je nenápadnou bylinou, která zvyšuje libido, zvyšuje hladinu energie a přispívá ke zvýšení fyzické výkonnosti. Pokud tedy hledáte způsob, jak zlepšit svůj sexuální nebo sportovní výkon, může kotvičník stát za zvážení.

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora