Příprava rybářského náčiní na jarní sezónu

zprávy

Zima se nekonečně dlouho vlekla, už jen proto, že nás omezovala protikoronavirová opatření. Všichni jsme už z toho všeho unavení. Není se tedy čemu divit, že se už nemůžete dočkat, až nahodíte pruty a zajedete si letos poprvé zarybařit. U rybníku přijdete na nové myšlenky, odbouráte stres a budete moci v klidu relaxovat na čerstvém vzduchu a jarním sluníčku.

Jarní počasí je velmi proměnlivé, proto než se vydáte na ryby, poslechněte si předpověď. Nebudete překvapeni, když se za slunečného dne budete hodinu balit k rybníku a po půl hodině začne pršet. Nemá smysl se hnát k vodě, když jsou po ránu velmi nízké teploty, spíše se dočkáte úlovku při teplejším počasí, odpoledne, kdy na hladinu rybníka nesměle pokukuje sluníčko.

Mělčí a menší vodní plochy se snadněji prohřejí, bude tak dobré zpočátku chytat u nich. Také tam, kde se mění spodní proudy, budou ryby lépe brát. Nástrahy podle typu ryby volte živé, menší a kontrastní. I ryby mají „jarní únavu“ a nejsou tak živé a agresivní.

Když ucítíte, že vám ryba zabírá, na jaře počkejte trochu déle, než háček zaseknete. Jinak by se mohlo stát, že vám ryba uplave. Prostě má jarní rybaření jiná pravidla než v létě a na podzim.

Nebojte se experimentovat a vyrazte na jiná rybářská místa, než jste zvyklý. Před tím, než si rozložíte rybářskou židličku u vody, si nezapomeňte zkontrolovat platnost povolenky, také stav vaší rybářské tašky, máte v ní dost háčků, návnad, je vypraná a srovnaná? Po zimě si osvěžte vázání háčků, na internetu je spousta videí s vychytávkami, které vám tuto nudnou činnost usnadní. A vy nebudete u rybníka zbytečně ztrácet čas.

Pozor také na příliš agresivní sluníčko, k vodě si oblečte klobouk, či kšiltovku, obličej si ošetřete krémem s vysokým UV faktorem a oči si před příliš jasnými paprsky chraňte slunečními brýlemi, nejlépe těmi polarizačními. Nezapomeňte na více vrstev oblečení, přeci jen ještě u vody zima, abyste se domů místo s rybou nevrátili s rýmou.

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora