Cyklistické stezky najdete i v Krkonoších

zprávy

Krkonoše, to nejsou jen sněhové závěje, lyžařská dobrodružství nebo pěší výlety. Zkuste si vychutnat naše nejvyšší pohoří i ze sedla kola.

Není třeba mít obavy z velkých stoupání, protože je možné využít cyklobusů, které vám s případným kopcem lehce pomohou. Oblast kolem Černé Hory je pro cyklovýlety skvělou volbou a navíc při poznávání okolí narazíte na atraktivní zastávky a cíle, které celý výlet zpříjemní. Ideální je zařídit si ubytování v Krkonoších, protože jen jeden den vám určitě stačit nebude. Jedním z oblíbených cílů je Stezka korunami stromů Krkonoše. Nabízí unikátní pohled na krkonošské lesy od kořenů až po majestátní koruny stromů. Nejen, že se můžete na chvílí stát součástí života v lese, ale můžete pozorovat a poznávat rostliny a živočichy, které jinde nenajdete. Cestou vzhůru se dozvíte spousty zajímavostí a budete odměnění nádherným výhledem z věže vysoké 45 metrů. Budete mít takřka na dosah ruky krkonošské lesní velikány, které mnohdy rostli i 150 let. Dolů se pak můžete dostat zpět po Stezce nebo si vychutnat adrenalinovou jízdu tobogánem. Dojmy z této nádherné vyhlídky můžete zpracovat v příjemném prostředí secesní lázeňské kolonády v Jánský Lázních, kde je možnost využít občerstvení nebo je posedět a odpočinout si. Jen kousek od Černého dolu vám nabídne zázemí chata Roubalka, vhodná pro partu kamarádů i rodinu. Po celém dni na kolech nebo pěších túrách nabídne veškerý komfort pro odpočinek, abyste další den mohli opět plni sil vyrazit za dobrodružstvím.

Pokud byste adrenalinu neměli dost, můžete zkusit třeba lanový park. Nebo vyrazit na vrch Černé Hory, kde je možnost využít lanovky nebo si vychutnat stoupání po úbočí, při kterém využijete značené cyklotrasy. Sjezd dolů vám opět tak trochu zvedne adrenalin, ale opravdu si ho užijete. Večer pak můžete zrekapitulovat prožitý den a připravit plány na další výlety u místního piva či si jen tak vychutnat šumění krkonošských lesů. Dovolená v Krkonoších, ať už aktivní nebo pouze odpočinková a relaxační, vás pohladí po duši, nabídne příjemnou změnu od každodenního ruchu a pomůže dobít baterky.

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora