Tipy, jak se neztrápnit na první návštěvě ve fitku: Bod 2 nejčastěji lidi odradí, přitom zcela zbytečně

zprávy

První návštěva fitcentra může být opravdu stresovou záležitostí. Obzvlášť pro ty, kteří dosud nikdy velmi aktivně nesportovali. Důležité je odhodlání. A na co se připravit, abyste první „posilku“ zvládli bez nepříjemností?

Rozhodli jste se konečně zajít do posilovny. Známí vás uklidňují slovy „každý, kdo tam byl, někdy začínal“ nebo „ti fitnessáci také předtím neměli svaly“ a podobně. Všechno to zní povzbudivě, ale i tak nahlodává ten červíček uvnitř, co když se ztrapnete. Pojďme si tedy říci, co udělat, aby se tak nestalo.

Čtěte také: Chcete-li mít vysněné břicho, zapomeňte na bříšáky: Stačí pár minut denně a vaše postava projde proměnou roku

  1. Velmi krátké topy nechte doma
    Je dobré zamyslet se nad tím, že jedete cvičit, takže si vezměte pohodlné oblečení. Sukýnku na tenis nebo naopak kalhoty na horskou túru nechte ve skříni. Klasické sportovní oblečení, jako jsou legíny, funkční triko a sportovní obuv, je vybavení vhodné do posilovny. Doporučuji vzít si ručník a vodu k pití. Pokud jako žena zvolíte podprsenku, která jako by nebyla nebo miniaturní kraťasy, ze kterých vypadává polovina hýždí, rozhodně na sebe strhnete pozornost všech stran.
  2. Nenechte se vyřadit strachem
    Trenéři se většinou shodují, že od svých cvičenců poslouchají, jak je od první návštěvy posilovny odrazoval strach z „okukávačů“. Vezměte si to ale takhle – lidé, kteří ve fitness centru momentálně cvičí, mají k dispozici tak hodinu až hodinu a půl času na svůj trénink, a pak jdou pryč. Rozhodně se tam nechodí bavit a dívat na začátečníky. Zkrátka myšlenku, že vás někdo bude sledovat a posmívat se, úplně vypusťte z hlavy.
  3. Zaberte správné místo
    Pokud ale přece jen potřebujete mít jistotu, že na vás nebude nikdo dívat, zamiřte na běžecký pás, případně rotoped.
    Z rotopedu je obvykle skvěle vidět okolí, takže si dokonale prohlédnete terén. Předejdete tomu, že se zastavíte kdesi uprostřed posilovny, kde právě někomu můžete překážet.
  4. Jen krátké posilování
    Zmiňovaný běžecký pás nebo rotoped jsou stroje určené pro aerobní aktivitu, tedy kondičnímu a vytrvalostnímu typu cvičení (běh, rychlá chůze). Složitější už to bývá s posilováním. S tím si ale ze začátku tolik nelámejte hlavu, můžete jej zařazovat postupně. Samotné posilování může ze začátku trvat jen 15 až 20 minut, postupně 30 až 40 minut. Pokud jste úplný začátečník, doporučuji začít cvičit na velkém gymnastickém míči, který v posilovně také najdete. Nebo zvolte cviky s vlastní váhou.
  5. Nepřehánějte to s náročností
    Pokud se nakonec rozhodnete hned napoprvé cvičit na posilovacích strojích, nepřehánějte to s náročností. Raději si naložte menší váhu a cvičte pomalu. Nikam nespěchejte a soustřeďte se hlavně na správnou techniku.

Pokud si nejste jisti, můžete si ke svým začátkům přizvat na pomoc osobního trenéra. Ten vám pomůže zvládnout techniku ​​cvičení a také nastaví správný tréninkový plán. Tak směle do posilovny!

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora