Cyklistika je čím dál oblíbenější

zprávy

Doba pandemie nám nadělila možnost trávit více volného času v přírodě. Spousta lidí si zakoupila jízdní kolo a začala vyrážet do okolí. Letos se ke kolům uchylují i lidé, kteří nechtějí utrácet peníze za pohonné hmoty a na výlety s rodinou raději vyrazí na kole. Víte, které věci jsou nezbytné pro to, aby vaše cyklovýprava dopadla dobře?

Na škodu určitě nebude zkontrolovat po zimě vašeho dvokolového miláčka a případně mu opatřit nové pláště na kolo. Přeci jen může guma časem zpuchřet, a může vám ucházet duše. Buď kolem ráfku, či v okolí ventilku.

I když budete mít kolo řádně zkontrolované, popřípadě seřízené v servisu, vždy se vám na cestu budou hodit brašničky na kolo, do kterých schováte nářadí a pumpičky. Nikdy nevíte, kdy se vám v lese bude hodit trochu dohustit pneumatiku, či utáhnout nějaký ten šroubek.

Milovníci trialů

Máte oblibu sjíždět horské kopečky, milujete trialové ježdění? Pak se vám již jistě nejednou stalo, že se vám pedály na kolo odřely, či zasekly o kořeny, či kameny. Poškozené vyměňte ještě před sezónou. Usnadní vám to jízdu, navíc vás nebudou bolet kotníky, protože budete mít chodidlo v optimální poloze.

Vždy myslete na bezpečnost

Kola nejsou levnou záležitostí, a tak byste si měli dávat na to své opravdu velký pozor. Pořiďte si kvalitní zámek na kolo.

Stejně tak byste měli myslet i na vaši viditelnost na cestách a pořídit si odrazky, světla, popřípadě čelovku. Samozřejmostí by měla být cyklistická helma, ta je povinná sice jen do osmnácti let, ale i dospělým dokáže zachránit život. Nestyďte se za svou helmu a raději v ní vypadejte blbě, než abyste utrpěli otřes mozku.

Na cyklovýlet si nezapomeňte přibalit svačinu v podobě proteinových tyčinek a hlavně se dostatečně zásobte tekutinami, abyste předešli dehydrataci. Trpíte-li na křeče, dejte si před jízdou rozpustný hořčík, klidně použijte i kompresní podkolenky.

- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora