Zajistěte si lepší spánek přirozeným způsobem

zprávy

Nezáleží jen na tom, kolik hodin strávíte v posteli, ale také na tom, jak kvalitní spánek v ní mít budete. Právě hluboký odpočinek zajistí, že ráno budete vstávat svěží, během dne budete mít energie na rozdávání a večer opět klidně usnete. K tomu vám může pomoci pár dobrých a vyzkoušených triků. Chcete-li spát lépe, určitě je vyzkoušejte.

V ložnici by neměla přesáhnout 20 stupňů Celsia, jinak se spánek stává mnohem mělčím.
Dvě hodiny

Toto pravidlo dodržte za všech okolností. Dvě hodiny před odchodem do postele je dobré vyhnout se modrému světlu z televize, mobilů, monitoru. A dvě hodiny ani mozek příliš nezatěžujte. Neřešte pracovní problémy, nezamýšlejte se na budoucnosti. Jednoduše si užijte příjemné chvíle s rodinou, knihou, při procházce, mluvení. Uvidíte, že vaše noci budou rázem jiné.

Dopřejte si dobrý čaj

Záleží však na tom jaký. Velice dobře pomáhá například heřmánek, který dokáže rozpustit stres a tělo navodí na režim relaxace. Skvělé je i jinan. To se sice často spojuje s podporou mozkové aktivity, ale v práci hodinu před spaním vám šálek tohoto nápoje pomůže lépe, rychleji a hlouběji usnout.

Nepijte alkohol

Po alkoholu sice usneme rychle, ale nebude to spánek, který vaše tělo potřebuje. Po alkoholu se ráno budete cítit vycucnutí z energie, přestože budete spát předepsaných 8 hodin. Alkohol zabrání tělu přepnout se do úsporného režimu. Snižuje se tvorba melatoninu i hormonů, které se vylučují při hlubokém spánku a vaše tělo tedy nedostane to, co od odpočinku očekává. Naopak, vnitřní orgány budou pracovat na likvidaci alkoholu. Jednoduše stačí pár drinků a vystavíte své tělo noční „změně“ i když se bude zdát, že spíte.

Snižte teplotu

V ložnici by neměla přesáhnout 20 stupňů Celsia, jinak se spánek stává mnohem mělčím. Právě vysoké teploty během léta jsou důvodem, pro které v tomto ročním období hůře spíme. Někdy stačí jen dobře vyvětrat a vypnout radiátor. A spánek budete mít sladší a ozdravující než kdykoliv předtím.

Dopřejte si koupel

V jedné studii, horká koupel 90 minut před spaním zlepšila kvalitu spánku a pomohla lidem získat jeho vyšší kvalitu. Proto pokud nevíte, čím vyplnit ty dvě hodiny, během kterých byste se měli vyvarovat práci a mobilu, nabízí se řešení právě v podobě skvělé koupele.


Zútulněte svůj domov kvalitní stojací pokojovou lampou.


- Reklama -spot_img
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora